Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 14:37
 
Samsun'da domatesler alarm veriyor
Samsun Haber Ajansı - Samsun'daki semt pazarlarında domatesin kilo fiyatı 1 ila 1,5 liraya kadar düştü. Ancak kilolarca domates alan vatandaşlar, evde karşılaştıkları manzara karşısında adeta şoke oldu.
Yaşam Haberi
Samsun'da domatesler alarm veriyor

Seçimden önce kilo fiyatı 7 - 8 lira arası satılan domates, son zamanlarda normal fiyatına çekilmeye başladı. Ancak domatesin fiyatının düşmesiyle birlikte, kalite de en alt seviyelere indi. 

Son zamanlarda domatesin adeta doğal yapısı bozuldu. Samsun semt pazarlarından alınan domatesler kesildiğinde, içlerinden yeşil filizler çıktı. 

 

 

VATANDAŞ TEPKİLİ

 

Bu sezon ağız tadıyla domates yiyemediklerini belirten vatandaşlar, "Yediğimiz her şey hormonlu. Domates alıyoruz, içinden değişik şeyler çıkıyor. Yediğimiz sebze ve meyvelerin doğal yapısı bozuldu artık" dediler.

 

"YANLIŞ HORMON KULLANIMINDAN KAYNAKLI OLABİLİR"

 

Öte yandan Samsun Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, bu sezon domates üretiminin bol olduğunu belirterek, "Karşılaşılan tabloyla pazarcının bir alakası yok. Pazarcı da halden aldığı ürünü satıyor. Bazı pazarcılar ise kendi ürettikleri ürünü satıyor. Domatesin içinden filizler çıkması yanlış hormon kullanımından kaynaklı bir durum olabilir" dedi.

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, domatesler, alarm, veriyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı