Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 10:51
 
Samsun'da ehliyet alacaklara müjde!
Samsun Haber Ajansı - Türkiye’de koronavirüs vakalarının görülmeye başlandığı mart ayında okullarla birlikte kapatılan sürücü kursları, yeniden açılıyor.
Gündem Haberi
Samsun'da ehliyet alacaklara müjde!

Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 2 ay önce okullarla birlikte sürücü kurslarında da eğitime ara verildi. Sürücü kurslarında, 1 Haziran'da kursiyerlere kapıların tekrar açılması için hazırlıklara başlandı.

 

Samsun Elit Sürücü Kursu sahibi Ahmet Kaya, "1 Haziran tarihi itibariyle kurslarımız inşallah yeniden açılıyor. İlerleyen dönemler için daha önceden kayıtlarımızı yapıyorduk. Ancak okulların kapanmasıyla birlikte kurslar da kapanınca adaylar maalesef ders alamadı. Gerek direksiyon gerekse kurs içerisinde verdiğimiz deslere bir müddet ara vermek zorunda kaldık. Hal böyle olunca hem sürücü adayları hem de sürücü kursları bu durumdan olumsuz etkilendi. Yaklaşık 2 buçuk aylık bir kaybımız oldu. Maddi anlamda ciddi ölçüde kaybımız var. Bunun yanı sıra ehliyet sahibi olmak isteyen adayların da bir kaç ay kaybı oluştu. 2-3 ay önce ehliyet alması gereken bir aday, bu süreç nedeniyle ehliyet sahibi olamadı. Bunun yanında yazılı sınavı geçerek direksiyon sınavına hazırlanan adaylarımız vardı. Maalesef bunlar da beklemek zorunda kaldı" dedi.

 

STREÇ FİLMİYLE KAPLANACAK

 

1 Haziran'da kursların açılacak olması nedeniyle tüm hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Kaya, "Korona virüs nedeniyle biz de kurslarımızda gerekli önlemleri aldık. Dersliklerimiz dezenfekte edilerek hijyen çalışmaları yapıldı. Bunun yanında dersliklerdeki aday öğrenci sayılarımızı düşürdük. 20 kişilik olan sınıflar 10 kişilik oldu. Adaylar burada 1'er koltuk boşluk bırakarak oturup, o şekilde ders görecek. Dersliklerde sürekli olarak dezenfektan bulunacak. Tüm adaylar ve öğreticiler maske takacak. Direksiyon derslerinde ise tüm araçların direksiyonları streç filmler ile kaplanacak. Aracın vitesi, el freni ve dikiz aynalarında da bu işlemler yapılacak. Her adaydan sonra araçlar dezenfekte edilecek" dedi. 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, ehliyet, alacaklara, müjde!,
Yorumlar
Haber Yazılımı