Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 13:14
 
Samsun'da ekmek 60 kuruşa kadar indi
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da bir market zinciri ekmek fiyatını 60 kuruşa çekti. Vatandaşlara ise marketin önüne asılan pankartlar ile çağrı yapıldı.
Gündem Haberi
Samsun'da ekmek 60 kuruşa kadar indi


 İlkadım ilçesinde yer alan market zinciri, piayasaları alt üst edecek bir olaya imza attı. Bugün Fırıncılar Odası tarafından belirlenen tarifeye göre 1 lira 25 kuruşa ekmek satılırken, bir market zinciri ekmek fiyatlarını 60 kuruşa indirdi. 

 

 

Yasak olmasına rağmen Halk Ekmeğin bile altında, ekmek satışı yapan market zincirine, Samsunlular övgüden çok tepki yağdırdı.

 

Samsun'da ekmeği 60 kuruşa indiren market zincirine tepki gösteren vatandaş, "Bu tamamen halkın sağlığıyla oynamaktan başka bir şey değildir. Ekmek bugünün şartlarına göre 1,5 TL olmalıdır. Kaliteli ve sağlıklı olması açısından bu fiyatlara satılması lazım. Ekmekte çeşitli hileler yapılarak fiyatında indirim yapıyorlar. Ne kadar sağlıklı olduğu ise mağlum. Geçenlerde eşim böyle 60 kuruşa satılan bir ekmek almış marketten. Ekmeğin içerisinde tuhaf tuhaf şeyler çıktı. Ekmeğin hamuru zaten yoktu. O nedenle ekmeğin ucuza satılmaması lazım" dedi

 

 

Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Yiğit ise konunun takipçisi olduklarını belirterek, gerkeli incelemeler yapıldıktan sonra idari işlem başlatılacağını söyledi. 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, ekmek, 60, kuruşa, kadar, indi,
Yorumlar
Haber Yazılımı