Haber Detayı
27 Haziran 2020 - Cumartesi 16:03
 
Samsun'da görev yapan vatmanda korona virüs çıktı
Samsun Haber Ajansı - SAMULAŞ'a ait tramvayda vatman olarak görev yapan bir personelin covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi. İddiaya göre 3 kişi de gözlem altına alındı.
Gündem Haberi
Samsun'da görev yapan vatmanda korona virüs çıktı

SAMULAŞ A.Ş. Hafif Raylı Sistem Genel Müdürlüğü'nde, "Vatman" olarak görev yapan ve her gün binlerce insanı taşıyan personelin, covid-19 testinin pozitif çıktığı iddia edildi. 

 

İddiaya göre, SAMULAŞ bünyesinde görevli Vatman'ın, ilk olarak korona virüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Burada kendisine yapılan ilk covid-19 testi negatif çıktı. Sonrasında ise ikinci test yapıldı.

 

Yapılan ikinci testte vatmanın korona virüs salgınına yakalandığı tespit edildi. Vatmanın virüs olmasıyla beraber SAMULAŞ personelinde büyük tedirginlik ve panik yaşandı. Ancak SAMULAŞ Genel Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili kamuoyuna bir açıklama yapılmadı. 

 

Bu olay kurum içerisinde sır gibi saklanırken, Vatmanla yakın temas içerisinde olduğu düşünülen 3 kişinin de gözlem altında tutulduğu öğrenildi. Diğer personellere ise, korona virüs testi yapılmadığı iddia edildi. 

 

kaynak:samsunhaberajansi.net

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, görev, yapan, vatmanda, korona, virüs, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı