Haber Detayı
12 Haziran 2020 - Cuma 17:28
 
Samsun'da intikam için babasının katilini aynı yerde öldürdü
Samsun Haber Ajansı - 15 yıl önce iki komşu arasında yol meselesi yüzünden çıkan kavgada, Selami Gürtel komşusu İsmail Yurt'u av tüfeği ile vurarak öldürmüştü. Aradan yıllar geçmesine rağmen babasının intikamını almak için gün sayan Harun Yurt, cezaevinden çıkan babasının katilini tüfekle vurarak öldürdü.
Asayiş Haberi
Samsun'da intikam için babasının katilini aynı yerde öldürdü

Tekkeköy ilçesi Aşağıçinik Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde kan davası cinayeti yaşandı.

 

 

15 yıl önceye dayanan husumet, yüne iki ayrı aileyi karşı karşıya getirdi. Tam 15 yıl önce yol kavgası yüzünden komşusunu vuran Selami Gürtel, tutuklanarak cezaevine gönderilmiş ve 15 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Komşusu İsmail Yurt'u öldürdüğü için 15 yıl hapis yatan Selami Gürtel, cezaevinden çıktıktan sonra tekrar ilçedeki evine döndü. 

 

Ancak babasının intikamını almak isteyen Harun Yurt, babasının katilini öldürmek için adeta gün saydı. Tam da babasının öldürüldüğü ayda, öldürüldüğü gün ve öldürüldüğü yerde, babasının katil zanlısı olan Selami Gürtel'i tüfekle vurarak öldürdü. 

 

Daha sonra tüfeği olay yerinde bırakarak kaçan Harun Yurt, edinilen bilgiye göre Tekkeköy Mağaralarında gizlenirken yakalanarak gözlatına alındı. Şahsın emniyetteki sorgusunda cinayeti işlediği için pişmanım dediği öğrenildi. 

 

İşlemlerinin ardından Harun Yurt, Samsun Adliyesine sevk edildi. 

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, intikam, için, babasının, katilini, aynı, yerde, öldürdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı