Haber Detayı
11 Haziran 2020 - Perşembe 13:13
 
Samsun'da kan bağışlarına korona darbesi
Samsun Haber Ajansı - Kızılay Samsun Şube Başkanı Dr. Habip Demirel, korona virüs sürecinde kan bağışlarında büyük oranda düşüş yaşandığını söyledi.
Gündem Haberi
Samsun'da kan bağışlarına korona darbesi

Samsun Haber Ajansı'na konuşan Dr. Habip Demirel, Samsun'da 2020 yılında 42 bin 595 kan bağışı yapıldığını belirterek, virüs nedeniyle vatandaşların kan bağışı konusunda tedirgin olduklarını ve bu nedenle bağış konusunda sıkıntı yaşandığını dile getirdi. 

 

Türk Kızılayı'nın virüs sürecinde her alanda hizmet verdiğine dikkat çeken Dr. Demirel, "Kızılay Samsun Şubesi olarak dünyayı derinden etkileyen korona virüs nedeniyle, çalışmalarımızı bu süreçte daha da arttırdık. Sadece insanların kan ihtiyaçlarını karşılamak adına değil, bir çok alanda hizmet verdik. Bu dönem içerisinde Türkiye genelinde çok aktif bir şekilde vatandaşın yanında olduk. Samsun'da yardım seferberliğini 28 binlere çıkardık. Biz gerek pide dağıttık gerek su gerekse çocuklara hediye dağıttık. Samsun genelindeki tüm cadde ve sokaklarda halka dokunduk. Kızılay olarak üzerimize düşen ne varsa bundan sonra da hız kesmeden yapacağız" dedi.

 

 

KAN HERKESE LAZIM

 

Korona virüs sürecinde kan bağışı oranlarının düştüğüne dikkat çeken Demirel, "Virüs nedeniyle bağışlarda azalmalar oldu. Ancak yeniden bir ivme kazanmaya başladı. Bağış yapmak isteyen vatandaşların sayısı her geçen gün giderek biraz daha artıyor. Kan vermek en büyük insanlık görevidir. Çünkü kan herkese lazım. Hepimize lazım olabilir. Bir hastalık sonucu ya da bir trafik kazası sonucu Allah göstermesin kan ihtiyacınız olabilir. O nedenle biz tüm vatandaşlarımızı kan bağış noktalarımıza bekliyoruz" diye konuştu.

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, kan, bağışlarına, korona, darbesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı