Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 10:32
 
Samsun'da korona virüse karşı taksiler dezenfekte edildi
Samsun'da koronavirüse karşı taksiler dezenfekte edildi.
Gündem Haberi
Samsun'da korona virüse karşı taksiler dezenfekte edildi

Samsun Haber Ajansı -  Dünyayı saran korona virüsün Türkiye'ye de yayılmaya başlamasıyla birlikte, gerek devlet gerekse millet tarafından alınan tedbirler arttırıldı. 

 

Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'de korona virüs vaka sayısının 98'e yükseldiğini 89 yaşındaki bir vatandaşın da virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. Türkiye korona virüsünden ilk vatandaşını kaybetti. 

 

Devlet, sürekli uyarılarda bulunarak, alınması gereken tedbirlere harfi harfine uyulması gerektiğini belirtiyor. Öte yandan tüm kurum ve kuruluşlar, kamu binaları, özel işletmeler ve ibadethaneler sık sık dezenfekte ediliyor. Bunun yanısıra Samsun'daki toplu taşıma araçlarında da sıkı hijyen kuralları uygulanıyor. Tramvay ve otobüsler her gün dezenfekte ediliyor. 

 

 

Hijyen kurallarına Atakum ilçesinde görev yapan taksiler de uydu. Atakum ilçesinde bulunan tüm taksilerde dezenfektan çalışması yapıldı. Taksiler tek tek cihazlarla dezenfekte edildi.  Taksiciler ülkenin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, "Korona virüs inşallah ülkemizden bir an önce gider. Biz devletimizin sürekli duyurduğu tedbirlere uyuyoruz. Sürekli yolcu taşıdığımız için de, araçlarımızı dezenfekte ettirdik. Bu süreçte sık sık dezenfekte ettireceğiz" dediler. 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, korona, virüse, karşı, taksiler, dezenfekte, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı