Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 16:07
 
Samsun'da limon fiyatları düştü vatandaşlar hücum etti
Samsun Haber Ajansı - Ticaret Bakanlığının Limon İhracatına İlişkin Tebliğ'i Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, taze limon (kurutulmuş hariç) ihracatında, Tarım ve Orman Bakanlığının ön izni talep edilecek. Ön izne ilişkin usul ve esaslar yine bu bakanlıkça yürütülecek.
Gündem Haberi
Samsun'da limon fiyatları düştü vatandaşlar hücum etti

Limon ihracının durdurulması ve ön izne tabi olmasıyla beraber, pazarcı tezgahlarında limon bereketi yaşandı.

 

Samsun'daki semt pazarlarında tezgahlar limonlar ile süslendi. Pazara gelen vatandaşlar ise kilo kilo limon satın aldı. 

 

Bugün Atakum ilçesi Zabıta Bloklarında kurulan pazarda, en favori ürün limon oldu. Limonun ardından ise sarımsak geliyor. Vatandaşlar korona virüs önlemleri kapsamında özellikle bol bol limon tüketerek virüsten korunduklarını dile getirdi. 

 

Bazı vatandaşlar pazarda limonu keserek suyunu sıkıp içti. Bazıları da ısırarak limon yedi. Kilosu pazarda 20 liradan 6 liraya kadar düşen limon hem vatandaşın hem de pazarcının yüzünü güldürdü.

 

 

Samsun Haber Ajansı'na konuşan vatandaşlar, "Virüs nedeniyle bol bol limon alıyoruz. Haftada 3-4 kilo limon tüketiyoruz. Evimizde bazen limonata yapıyoruz bazen de yiyerek tüketiyoruz. Kolonya bile yaptığımız zamanlar oluyor. Limon korona virüsün baş düşmanıdır. Limon yiyen korona olmaz" dediler. 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, limon, fiyatları, düştü, vatandaşlar, hücum, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı