Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 10:55
 
Samsun'da mahallelinin lamba çilesi
Samsun Haber Ajansı - Samsun'un İlkadım ilçesi Çatalarmut Mahallesi'nde, mahallelinin ortak derdi sokak lambaları.
Yaşam Haberi
Samsun'da mahallelinin lamba çilesi

Vatandaşlar yanmayan sokak lambası yüzünden, gece mahallenin karanlık olduğunu ve hiçbir şey göremedikleri için caddenin adeta tehlike saçtığını söylüyor.

 

 

Samsun Haber Ajansı'na konuşan emekli öğretmen Aşkın Tosun, "Ben yıllardır bu mahalledeyim. 9 ay önce tabelanın asılı olduğu sokak lambası sorunsuz şekilde yanıyordu. Ancak tam 9 aydır bu lamba yanmıyor. 9 ay boyunca kimse ilgilenmedi. Ben gerekli yerlere gittim YEDAŞ'a durumu aktardım, onlar da ilgileniriz dediler. Geçtiğimiz hafta bir ekip yolladırlar ve yanmayan lambaya baktılar. Ancak hiçbir işlem yapmadan geri gittiler. Dün de bir ekip geldi, onlar da 'biz bunu yapamayız o yüzden sökeceğiz' dediler. Ben söktürmedim. Lamba yapılacak dedim onlara. Daha sonra bana hat çekilmesi gerekiyor dediler onu da yapmadılar. Bu lamba sanki benim evimin lambasıymış gibi muamele yapıyorlar. Ben evimin lambasının yanmasını istemiyorum yeter ki bu sokak lambası yansın. Millet sıkıntı yaşamadan gece saatlerinde rahatça yoluna gitsin. Burada tehlikeli anlar yaşanıyor. Kazalar oluyor. Hatta madde bağımlıları sokağı karanlık gördüğü için burada alışveriş yapıyorlar. Neden bir lambayı yapmak 9 aydır mümkün olmuyor. Yetkililerden bunu çözmelerini bekliyorum" dedi.

 

 

Diğer mahalle sakinleri de akşam saatlerinde korkarak dışarı çıktıklarını belirterek, Cadde üzerinden geçen araçların farları sayesinde önlerini gördüklerini söylediler.

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, mahallelinin, lamba, çilesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı