Haber Detayı
13 Ekim 2019 - Pazar 14:26
 
Samsun'da PARKOMATA da zam
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da suya ve ulaşıma yapılan zamların ardından, şimdi de PARKOMAT'a yapılması planlanan zam gündemde.
Gündem Haberi
Samsun'da PARKOMATA da zam

Samsun'da yol kenarlarına kısa süreli ücretli parketme olanağı sağlayan tartışmalı parkomat sistemi ile ilgili de zam kararı alındı. Park saatinin 4 yada 5 lira olması bekleniliyor. 

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi(UKOME) toplantısında, Parkomat sisteminin işletmecisi olan Park Tek firmasının park ücretlerine zam yapılması teklifi de görüşüldü. Firmanın istediği, saatlik park ücretinin 6 lira olması teklifi, toplantıda kabul görmedi. Zam talebi revize edilerek 4 yada 5 lira olarak güncellendi. 

 

ZAM KARARI İMZADA 

Parkomatın saatlik ücretinin imzadan çıkması sonrası yürürlüğe girmesi beklenirken, parkomat sisteminde Büyük Cami Atatürk Bulvarı'nda saatlik 4 lira, 3 saatlik ücret olarak 10 lira alınıyor. İstiklal Caddesi, 100. Bulvarı,  Lise, Saadet Caddeleri ile 19 Mayıs Bulvarı'nda 1 saatlik 3 lira, 3 saatlik park ücreti 9 lira alınıyor. 

 

FUAR CADDESİ'NE PARKOMAT TALEBİ 

 

Öte yandan, UKOME toplantısında Şoförler Odası'nın Fuar Caddesi'nde parkomat sisteminin faaliyete geçirilmesi talebide gündeme geldi. Talebin toplantıda değerlendirilmediği, başka bir toplantıya bırakıldığı ileri sürüldü. 

Firmanın istediği, saatlik park ücretinin 6 lira olması teklifi, toplantıda kabul görmedi. Zam talebi revize edilerek 4 yada 5 lira olarak güncellendi. 

 

BÖYLE HABERLERİ SERVİS EDİLDİ

 

Öte yandan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in, seçimden önceki vaatleri arasında Parkomat uygulamasını kaldıracağı da yer alıyordu. Halkın yanında olduğunu göstermek için parkomatla ilgili açıklamar yapan Demir, seçimden önce bu uygulamayı kaldıracağını söylemişti. 

 

Zekeriya FIRAT/hedefHALK

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, PARKOMATA, da, zam, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı