Haber Detayı
04 Nisan 2020 - Cumartesi 21:27
 
Samsun'da polis geçemezsin dedi! O zorla geçmek istedi
Samsun Haber Ajansı - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, saatler gece 00.00 'ı gösterdiği andan itibaren 30 büyükşehire giriş ve çıkışlar yasaklandı. Yasak başlamadan önce sokağa çıkan sürücüler büyükşehirlere girişlerde büyük sıkıntı yaşadı. Bazı sürücüler Samsun il sınırlarından içeriye alınmadı.
Gündem Haberi
Samsun'da polis geçemezsin dedi! O zorla geçmek istedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma günü yaptığı basın açıklamasında koronavirüs salgınına karşı yeni önlemler açıkladı.

 

Erdoğan, 30 büyükşehir ile akciğer hastalıklarının sık görüldüğü Zonguldak'a araç giriş ve çıkışlarının yasaklandığını ve uygulamanın ilk etapta 15 gün süreceğini söyledi.

 

Yasağın başlamasıyla birlikte Samsun başta olmak üzere tüm büyükşehirlerde sürücü ile polisler arasında gergin anlar yaşandı. Yasaktan hemen önce yola çıkan ve yasağa takılan sürücüler, Samsun il sınırında bulunan kontrol noktalarında tek tek durduruldu. İzin belgesi ve gerekli mazereti bulunan sürücülerin şehre girişlerine izin verilirken, bazı sürücüler ise il sınırından geri çevrilerek şehre girişlerine izin verilmedi. 

 

"ÇEKİL DAA TRABZONA GİDECEĞİM"

 

Balıkesir ilinden gece saatlerinde yola çıktığını söyleyen bir vatandaş, Samsun il sınırında ekipler tarafından durduruldu. Trabzon'a seyir halinde olduğu öğrenilen sürücünün geçişine polisler izin vermedi. Sürücü ısrarla geçmek isteyince, trafik polisi kendisini aracın önüne siper etti. Sürücü ise polise; "Çekil daa, Trabzon'a gideceğim. Gitmeyip burada ne yapacağım. Nasıl geri döneyim ben şimdi. Ne yapayım nerede kalayım ben. Geri dönsem bile bu sefer diğer büyükşehirlere de sokmayacaklar. Ben bu yasaktan önce yola çıktım. Ne yapayım şimdi?" diye tepki gösterdi. 

 

Şahin BİNİCİ /SHA

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, polis, geçemezsin, dedi!, O, zorla, geçmek, istedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı