Haber Detayı
16 Aralık 2019 - Pazartesi 16:27
 
Samsun'da Rizeli çaycı Türkiye gündemi oldu
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da çaycılık yapan Rizeli İsmail Kasap, müşterilerine çayları soğutmadan bisiklet ile servis yapıyor.
Yaşam Haberi
Samsun'da Rizeli çaycı Türkiye gündemi oldu

Uzun yıllar market işlettikten sonra çaycılık işine başlayan İsmail Kasap, iş yerinin bulunduğu binanın yıkılmasıyla birlikte, eski iş yerinden yaklaşık 400 metre uzaklıktaki bir yerde çay ocağı açtı. 

 

 Eski iş yerindeki esnafların kendisinden çay istemeyi kesmemesiyle birlikte servis sıkıntısı yaşamaya başlayan Kasap, bu sıkıntıyı Karadeniz usulü bir yöntemle aşmayı başardı. 

 

Çayları soğutmadan uzak mesafelere en hızlı şekilde nasıl servis edeceğini düşünen Kasap, bisiklet ile çay taşımaya başladı.

 

Bir elinde çay dolu tepsi taşıyan İsmail Kasap, diğer eliyle de bisikletin gidonundan tutarak, çayları dökmeden 1 dakikada müşterilerine yetiştiriyor.

 

Çaycılık mesleğini 5 yıldır yaptığını dile getiren Kasap, "Ben marketçiliği bıraktıktan sonra çaycılığa başladım. Markete gelen müşterilerim şimdi benden çay içiyor. Sağolsunlar beni hiç bırakmadılar. Çay ocağını açtıktan sonra çevrede bulunan esnaflar da benden çay istemeye başladı. Yaklaşık 400 - 500 metre uzaklıkta bulunan esnaflar da çay isteyince kendime bir çözüm aramaya başladım ve Karadenizli olduğumuz için aklıma hemen bir yöntem geldi. Gençken de bisiklet sürmeyi sevdiğim için bisikletle acaba çayları taşıyabilir miyim diye kendime sordum. Bisiklet aldım ve denemeye başladım. Çok şükür hiç dökmeden çayları servis etmeyi başardım. 5 yıldır da o şekilde devam ediyorum. Bazı zorlukları oluyor tabi. Bazen trafiğe çıktığımda sıkıntılar yaşıyorum. Hatta bir kere bisikletten düştüm ama çayları yine düşürmedim. Ben düştüm onlar düşmedi. Şimdi de en uzak mesafeye 1 dakikada çay servisi yapıyorum. Bu yöntemle uzakları kendime yakın ettim" dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, Rizeli, çaycı, Türkiye, gündemi, oldu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı