Haber Detayı
26 Ağustos 2021 - Perşembe 16:39
 
Samsun'da servis ücretlerine yüzde 20 zam yapıldı
Samsun'da daha okullar açılmadan servis ücretleri zamlandı.
Yaşam Haberi
Samsun'da servis ücretlerine yüzde 20 zam yapıldı

Pandemi nedeniyle 20 aydır araçlarının kontaklarına basamayan Samsun’daki okul servislerinin ücret tarifesine yüzde 15 ila 20 oranında zam geliyor. Samsun Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Binay, “20 aydır perişan vaziyetteyiz. Okul servislerinin bu zamma ihtiyacı var”  dedi.

 

 

 

 Korona virüsü pandemisi nedeniyle 20 aydır çalışamayan okul servisleri çıkmazda. Bir ay sonra başlayacak yeni eğitim-öğretim dönemi için okul servislerinin zam talebi gündemde. Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) ile Samsun Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası arasındaki zam görüşmeleri sürüyor. Korona virüsü pandemisinin de etkisiyle önceki dönem iş yapayan servis esnafı için zam kararı alınacak.

 

 

YÜZDE 20 ZAM TALEBİNDE BULUNULDU

 

 


Edinilen bilgilere göre: Samsun Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası yüzde 20 oranında zam isterken, yapılan görüşmeler sonucunda yüzde 15 oranında zam yapılması kararı alınması bekleniyor. Yaklaşık bin adet okul servis aracı olan Samsun’a, yeni tarife önümüzdeki günlerde resmi olarak duyurulacak. 

 

 

BAŞKAN BİNAY: 20 AYDIR PERİŞAN VAZİYETTEYİZ

 

 

Gelişmeler hakkında bilgi veren Samsun Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Binay, “Korona virüsü pandemisi, her sektörü olduğu gibi biz okul servislerini de de ciddi etkiledi. Ancak en fazla etkilenen sektörün biz okul servisleri olduğunu düşüyoruz. Normalleşme süreciyle pek çok sektör işbaşı yaparken, biz halen beklemek durumundayız. Çalışmadık ve halen daha çalışmıyoruz. Yani 20 aydır perişan vaziyetteyiz. Hatta okulların açılacağına ihtimal veremiyoruz”

 

 

‘SERVİSLERİN BU ZAMMA İHTİYACI VAR’

 


“Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne, okul servisleri olarak zam talebimizi ilettik” diyen Başkan Hüseyin Binay, şöyle devam etti; “Bu ayın sonunda iki tarafın da katılımıyla toplantı yapılması planlanıyor. Toplantıda yapılacak karşılıklı görüşmelerin ardından, alacağımız zam oranı netleşecek. Yüzde 20 oranında zam istedik ancak beklentimiz yüzde 15 oranında mutabakata varılacağı yönünde. Okul servislerinin bu zamma ihtiyacı var.”

 

Samsun’da okul servis ücret tarifesine 2019 yılında yüzde 11 ve 2020 yılında ise yüzde 14 oranında zam gelmişti.

 

 

diyekonustu.com

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, servis, ücretlerine, yüzde, 20, zam, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı