Haber Detayı
10 Mayıs 2020 - Pazar 16:57
 
Samsun'da tıraş fiyatlarına zam! Berberler zamlı tarifeyle siftah yapacak
Samsun Haber Ajansı - Korona virüs tedbirleri kapsamında kapanan berberler yarın sabah itibariyle tekrar kapılarını açıyor. Berberler Odası tarafından tıraş ücretlerine de zam yapıldı.
Gündem Haberi
Samsun'da tıraş fiyatlarına zam! Berberler zamlı tarifeyle siftah yapacak

Ülkemizde görülen ölümcül koronavirüs salgını kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, salgının yayılmasını önlemek amacıyla berber ve kuaför salonlarının kapatılmasına karar verdi. 

 

 

Yaklaşık 2 aydır da kapalı olan berber ve kuaför salonlarının tekrar hizmete açılacakken, Samsun Berberler Odası'nın almış aldığı karar herkesi şaşırttı.

 

 

3 AYDA PEŞPEŞE ZAM

 


Berberler Odası Başkanı Zabit Pilan, 6 Mayıs'ta yönetim kurulunu toplayarak tıraş ücretlerine yine zam yapma kararı aldı. Geçtiğimiz Şubat ayında da berberlerin uyguladığı hizmetler başına ortalama 15 TL'lik zam kararı alan Berberler Odası'nın 4 yılda hiç yapılmayan zammı, 3 ayda üst üste yapması vatandaşların tepkisine neden oldu.

 

Şubat ayında yaptığı açıklamada en son 2016 yılında fiyat tarifesinde değişikliğe gittiklerini hatırlatan Başkan Zabit Pilan, artan maliyetleri ve giderleri göz önünde bulundurarak, zam yapma yoluna gittiklerini açıklamıştı. Bu zamla ilgili ise henüz açıklama yapmadı.

 

10 TL ZAM GELDİ

 


Şubat ayında alınan karar doğrultusunda Samsun'da 1. sınıf berberlerdeki saç-sakal (yıkamalı) tıraş ücreti 35 TL'den 50 TL'ye, 2. sınıf berberlerde 30 TL olan saç-sakal (yıkamalı) tıraş ücreti de 45 TL'ye çıkmştı. Yeni alınan zam kararıyla birlikte saç-sakal (yıkamalı) tıraş ücreti 50 TL'den 60 TL'ye yükseldi. 2. sınıf mahalle arası berberlerde ise fiyatlar 5 TL aşağıda olacak.

Berberler belediyeler tarafından dezenfekte edilirken, virüsten dolayı berberlere gitmeyi şimdilik düşünmeyen çok sayıda vatandaş, zam haberini de öğrenince 'korona sonrası fırsatçılığı' yorumunda bulundu.

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, tıraş, fiyatlarına, zam!, Berberler, zamlı, tarifeyle, siftah, yapacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı