Haber Detayı
31 Ocak 2020 - Cuma 13:13
 
Samsun'da yaşayan babanın kızı Çin'de mahsur kaldı
Samsun Haber Ajansı - Dünyayı derinden sarsan ve Çin'in Vuhan kentinde başlayan korona virüsü hızla başka ülkelere yayılmaya devam ediyor.
Gündem Haberi
Samsun'da yaşayan babanın kızı Çin'de mahsur kaldı

Uzmanlar tarafından da süper bulaşıcı virüs olarak nitelendirilen "Korona Virüs" şimdiye kadar 15 ülkeye sıçradı. Çıkış kaynağı henüz belirlenemeyen ve adeta bir kaos ortamı oluşturan korona virüsü nedeniyle, Çin'de bir çok bölgede insanlar sokağa çıkamıyor. Bazı bölgeler ise karantinaya alındı. 

 

Karantinaya alınan bölgeler arasında Türk öğrenci Meltem Soylu'nun da içinde yer aldığı Vuhan Üniversitesi (Wuhan University) de bulunuyor. Üniversite içerisinde Meltem Soylu ile birlikte 2 Türk öğrenci daha kalıyor. Üniversite tamamen karantinaya alınırken, öğrencilerin dışarı çıkışları da yasaklandı. 3 Türk öğrenci günlerdir üniversitede bekliyor. 

 

Öte yandan Üniversitede karantina altında olan Meltem Soylu'nun Samsun'da yaşayan babası Süleyman Soylu, kızının hayatından endişe duyuyor. Baba Süleyman Soylu Samsun Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Şahin Binici ile bir araya gelerek, kızıyla arasında geçen diyalogları anlattı. 

 

VİRÜS BULAŞTIYSA GELMEMESİ DAHA İYİ

 

Parkinson hastası olan baba Süleyman Soylu, "Ben kızımla bir kaç gün önce konuştum. Kendisine bu virüsün bulaşmadığını söyledi. Şu anda üniversite içinde kızımı karantinada tutuyorlar. Dışarı çıkamıyorlar. Çok üzücü bir durum. En son 4 sene önce gördüm kendisini. Kızımı çok özledim. Bizim hükümetimizin bu konuda duyarlı olmasını istiyorum. Normalde kızımla sürekli telefonda görüşürdük. Sürekli o beni arıyordu biz de onu. Ancak bugün aradım birkaç kez ama ulaşamadım kendisine. Hayatından endişe duyuyorum. Bu virüs çıktığından beri içimiz hiç rahat değil. Türkiye'ye gelmesini çok istiyorum ama eğer ona da bulaşırsa bu hastalık Türkiye'ye gelmesi doğru olmaz. Çünkü hastalık o zaman bu bölgedeki insanlara da yayılır. Eğer böyle bir durum varsa orada kalması en doğrusu. Ancak bir kaç gün önce görüştüğümüzde bana iyiyim demişti. Virüsün kendilerine bulaşmadığını söylemişti. Çaresiz şekilde biz de bekliyoruz" dedi. 

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, yaşayan, babanın, kızı, Çin'de, mahsur, kaldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı