Haber Detayı
10 Mayıs 2020 - Pazar 15:45
 
Samsun'da yaşlılar 2 ay aradan sonra ilk kez sokağa çıktı
Samsun Haber Ajansı - Korona virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlar, tam 2 ay boyunca evlerinde kendilerini izole etti. Sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş üstüler bugün ilk kez 4 saat süreyle sokağa çıktı.
Yaşam Haberi
Samsun'da yaşlılar 2 ay aradan sonra ilk kez sokağa çıktı

Samsun'da yeni tip korona virüs ile mücadele kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının geçici süreliğine sona erdirilmesinin ardından yaşlılar parklara akın etti ve sokarlar yaşlılara kaldı.

 

 

Kimi yaşlı vatandaş parklarda yürüyüş ve spor yaptı, kimisi de bisiklet sürerek stres attı. Çocuklar gibi sokağa çıktıkları için sevinen yaşlı vatandaşlar, kendilerine her gün bir kaç saat izin verilmesini istedi. 

 

 

Uzun zamandır evlere hapis hayatı yaşadıklarını belirten yaşlılar uygulamadan dolayı devlete teşekkür etti. Bazı yaşlı vatandaşlar evde oturmaktan yürümeyi unuttuklarını belirterek, "Bizlere her gün izin verilmesini istiyoruz. En azından bir kaç saat yürüyüş yapalım. Biz virüsün bilincindeyiz. Ancak bize kimseden zarar gelmez. Biz de kendimizi koruruz. Evde duramıyoruz. En azından sınırlı da olsa her gün izin verilmelidir" dediler. 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, yaşlılar, 2, ay, aradan, sonra, ilk, kez, sokağa, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı