Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 17:25
 
Samsun'da yaya geçitleri ölüm geçidine dönüştü
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da "Öncelik yayayın, öncelik hayatın" uygulaması, adeta sürücülerin kabusu haline dönüştü.
Yaşam Haberi
Samsun'da yaya geçitleri ölüm geçidine dönüştü

Samsun Haber (SHA) - Geçiş üstünlüğünün yayalara verilmesi nedeniyle, Samsun'daki yaya geçitlerinde hemen hemen her gün bazı sorunlar meydana geliyor. Bilinçsiz bir çok yaya ışıklı yaya geçitlerinde de geçiş üstünlüğünün kendinde olduğunu zannedip, sağına soluna bakmadan yola atlıyor. 

Kendisine kırmızı ışık yanmasına rağmen aldırış etmeden yola atlayan ve faciaya davetiye çıkaran yayalara, Samsun Trafik Kazalarını Önleme Derneği'nden uyarı yapıldı. 

 

 Dernek Başkanı Ahmet Dursun Kavuran, uygulamayla birlikte bir çok yayanın ölüme davetiye çıkardığını belirterek, sağına soluna bakmadan hiçbir yaya yola atlamasın. Bu çok tehlikeli bir durum. Bugün şahit oluyoruz, bu uygulama çıktığından beri bazı yayalar ne önüne bakıyor ne de sağına soluna. Balıklama yola atlıyorlar. Allah korusun o esnada suratle gelen bir araç fark edemeyerek duramayabilir. Ayrıca yaya kendisine kırmızı yanmasına rağmen karşıdan karşıya geçmeye çalışıyor. Bu durumda sürücüler çok zor durumda kalıyor. Adeta kazaya davetiye çıkarıyorlar. Hem kendi canlarını tehlikeye atıp hem de sürücülerin kaza yapmalarına sebep veriyorlar. Bu yanlış ve bilinçsiz adımlardan yayalar bir an önce dönmelidir. Kesinlikle sağına ve soluna bakmadan hiçbir yaya yolun karşısına geçmesin" dedi. 

 

Bazı vatandaşlar da bu durumdan şikayetçi oldu. 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, yaya, geçitleri, ölüm, geçidine, dönüştü,
Yorumlar
Haber Yazılımı