Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 20:34
 
Samsun'da zabıtadan skandal denetim
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da İlkadım Belediyesine bağlı Zabıta ekipleri, fırınlarda denetime başladı. Ancak denetimler sırasında objektiflere yansıyan bir zabıtanın maske ve eldiven takmadığı görüldü.
Gündem Haberi
Samsun'da zabıtadan skandal denetim

Yapılan denetimlerle ilgili belediye tarafından şu açıklamalara yer verildi;

 

"Vatandaşların, hijyenik ve sağlıklı ürünler tüketebilmeleri amacıyla denetimlerine hız veren zabıta ekipleri ilçede faaliyet gösteren fırınları denetledi. Fırınlar ekipler tarafından; Covıd-19 salgınıyla mücadele kapsamında ilgili mevzuat hükümleri gereği hijyen ve sağlık kurallarına uyması, çalışanların bone, maske ve eldiven kullanması, kasa ve tezgah görevlilerinin farklı olması, sosyal mesafeye uyulması, piyasaya arz edilen ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında ürünleri tüketicinin doğrudan alınmasının engellenmesi, hazır ambalajlı ve gıda ile temasa uygun kağıt ve plastik esaslı bir ambalaj malzemesine konularak satışa sunulması, ambalajsız ürünlerin tüketicinin ulaşmasını engelleyecek şekilde hijyen tedbirlerinin alındığı dolap ve tezgahlarda bulundurması ve tüketici talebi üzerine işletme görevlileri tarafından uygun ambalaj malzemesine konularak tüketiciye arz edilmesi konularında denetlemede bulunuldu."

 

Ancak bu açıklamalara önce denetim yapan zabıtalar uymadı. Fırın denetlediği ön görülen bir zabıta memurunun ağzında maske olmaması tepkilere neden oldu. Salgınla mücadele kapsamında çalışanların bone eldiven ve maske takmalarının zorunlu olduğu uyarısı yapan ekipler, bu kurala maalesef kendileri uymadı. 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, zabıtadan, skandal, denetim, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı