Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 11:26
 
Samsun'daki berberler açıldı! İlk günde komik diyaloglar yaşandı
Samsun Haber Ajansı - Samsun'daki berberler bugün itibariyle iş başı yaptı. Berberlere gelen müşteriler ile berberler arasında komik diyaloglar yaşandı.
Gündem Haberi
Samsun'daki berberler açıldı! İlk günde komik diyaloglar yaşandı

Dünyayı saran katil korona virüs nedeniyle berberler tedbir amaçlı kapatılmıştı. Yaklaşık 2 ay boyunca hizmet dışı olan berberler bugün ilk kez siftah yaptı. 

 

Berber dükkanlarının önünde adeta büyük kuyruklar oluştu. Randevu sistemiyle çalışan berberler daha sabah saatlerinde bile müşteri yoğunluğuyla karşılaştı. 

 

Yüzlerce vatandaş tıraş olmak için berber koltuğuna oturdu. İlkadım ilçesi 19 Mayıs Mahallesi üzerinde bulunan bir berbere gelen vatandaş ile berber arasında komik diyaloglar yaşandı. 

 

 

Traşa gelen vatandaş, "Ağabey beni acil tıraş et. 2 aydır tıraş olmuyordum. Bir kaç gün önce annemlere gittim. Annem kapıda beni görünce sen kimsin diye sordu. Tanıyamadı" dedi. 

 

 

Berber Ertuğrul Bostan, "2 ay aranın ardından çok şükür işimize kavuştuk. Çok sevindik. Çocuklar gibi mutlu olduk. Aylardır çok zor günler yaşıyoruz. Maddi anlamda bunalım yaşadık ama nihayet o günler geride kaldı. Şimdi hükümetimizin onayıyla tekrar işimizin başındayız. Gereken tedbirleri aldık. Randevu sistemiyle çalışıyoruz. Liste oluşturuyoruz ona göre tıraş ediyoruz. Kapı önlerinde kalabalık oluşmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle hijyene çok önem veriyoruz. Makas tarak ve diğer kullandığımız malzemeleri sık sık temizleyerek dezenfekte ediyoruz" dedi. 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'daki, berberler, açıldı!, İlk, günde, komik, diyaloglar, yaşandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı