Haber Detayı
20 Mart 2020 - Cuma 10:44
 
Samsun'daki bir eczanede ilginç virüsten korunma yöntemi
SAMSUN - Samsun'da hizmet veren bir eczane, corona virüsünden korunmak ve vatandaşları da korumak için ilginç bir yönteme başvurdu.
Gündem Haberi
Samsun'daki bir eczanede ilginç virüsten korunma yöntemi

Samsun Haber Ajansı / Şahin BİNİCİ - İlkadım ilçesi Kazımkarabekir Mahallesi'nde hizmet veren eczane, virüse karşı duyarlı bir adım attı. 

 

Bilindik olarak maske takıp elleri dezenfekte etmenin yanı sıra, eczane sahibi ve çalışanları, diş hekimlerinin kullandığı 'Yüz koruyucu maske' taktı. 

 

 

Tedbirler bununla da sınırlı kalmadı. Eczaneye güvenlik şeridi çekildi. Çalışanlar ile müşteri arasına çekilen ve 1 metre mesafesini koruyan kırmızı şeritte önlemler arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra eczanenin her köşesine de virüsle ilgili yazılar asıldı. Vatandaşlara "Virüsten korunmak için 1 metre mesafesine uyunuz" çağrısı yapıldı. 

 

 

Ayrıca personel ve eczane sahibi, virüsün hızla ülkemize yayıldığının altını çizerek, vatandaşlara "Evinizde kalın. Biz sizin için buradayız. Siz de bizim için evde kalın" mesajı verildi.

 

 

Eczacı Murat Demirpençe, "Eczanemize mümkün olduğu kadar 2 ya da 3 hasta alıyoruz. Onun dışında en az 1, 1,5 metre mesafemiz var. Buna uyuyoruz. Tüm uzmanlar bunu söylüyor zaten ve bunun üzerinde uyarılar yapıyor. Bu durum daha da ciddi boyutlara ulaşmaya başladı. O nedenle çok dikkat etmemiz gerekiyor. Biz el teması konusuna da dikkat ediyoruz. Tüm çalışanlarımızın ellerinde eldivenleri mevcut. Eldivenlerini dahi dezenfektan ile dezenfekte ediyorlar. Mümkün oldukça temastan kaçınıyoruz. Maske takıyoruz ancak maskeler çok yeterli bir önlem olmadığından biz de diş hekimlerinin kullanmış olduğu yüz koruyucu maskelerden taktık. Hem maske takıyoruz, hem de maskenin üzerine yüz koruyucu maske takıyoruz. Eczaneye de notlar yazarak astık. Gelen vatandaşlar notları okuyor ve tedbirlerini ona göre alıyor. Biz gelenlere dezenfektan sıkıyoruz ve o şekilde içeriye alıyoruz. Bu süreçte kimsenin evinden çıkmaması gerekir. Herkes çok dikkatli olmalıdır" dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'daki, bir, eczanede, ilginç, virüsten, korunma, yöntemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı