Haber Detayı
04 Mart 2020 - Çarşamba 16:03
 
Samsun'daki ilçe belediyesinden skandal hijyen çalışması
Dünyayı ölümle tehdit eden korona virüsü’ne karşı 19 Mayıs ilçesinde önlem alınırken, çalışmaları yürüten ekiplerin ilaçlama makinelerinin bakımsızlığı dikkatlerden kaçmadı. Vatandaşlar, "Keşke makineyi de temizleseydiniz” diyerek belediyeye gönderme yaptı.
Yaşam Haberi
Samsun'daki ilçe belediyesinden skandal hijyen çalışması

İlçede her yıl düzenli bir şekilde sürdürdüğü ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarına devam eden 19 Mayıs Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, bu yıl özellikle Çin’de başlayan ve hızla yayılan korona (covid-19) virüsüne karşı ilçede tedbirlerini artırdı. Ekipler, toplu kullanım bölgelerinde hummalı bir ilaçlama çalışması yürüttü. Çalışmalar esnasında kullanılan ilaçlama makinesinin bakımsızlığı dikkati çekti. Bakımsızlık vatandaşlardan eleştiri aldı.

  

BAŞKAN TOPALOĞLU: TEDBİRİMİZİ ALDIK

 

Dezenfekte çalışmaları hakkında bilgi veren 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu , “İlçemizde yıl boyunca devam eden dezenfekte çalışmalarımızı daha da arttırarak özellikle bu yıl dünyayı saran korona (covid-19) virüsüne karşı tedbirlerimizi aldık. Şu anda ülkemizi çok ciddi tehdit altında görmüyoruz. Sağlık Bakanlığımız bu konularla ilgili açıklamalarda bulunuyor. Dezenfekte işlemlerimiz ile ilgili belli bir zaman dilimi yok ne kadar gerekiyorsa o kadar süreyle biz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Vatandaşlarımız da kendi imkânlarıyla, mümkün olduğunca kalabalık ortamlarda bulunmamaya, soğuk algınlığı, grip ve yüksek ateş şüphesi taşıyan vatandaşlarımızın ilgili sağlık kuruluşlarına mutlaka müracaat etmelerini, ellerini sürekli sabunlu su ile yıkamaları konusunda ricada bulunuyoruz. Virüsün en iyi ilacı temizliktir” diye konuştu.
 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'daki, ilçe, belediyesinden, skandal, hijyen, çalışması, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı