Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 15:59
 
Samsun'daki kaldırımlar adım başı ölüm tehlikeleriyle dolu
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da kaldırım üzerinde adım başı yer alan elektrik panoları, adeta ölüm saçıyor.
Yaşam Haberi
Samsun'daki kaldırımlar adım başı ölüm tehlikeleriyle dolu

Samsun Haber (SHA) - İlkadım ilçesi Ulugazi Mahallesi ile Unkapanı Mahallesi'ni birbirine bağlayan 100. yıl bulvarı, elektrik panolarıyla dolu. 

Vatandaşların geçiş yolu olan kaldırımlarda, adım başı elektrik panosu yer alıyor. Geçiş yollarını sağlıklı bir şekilde kullanamayan vatandaşlar, ölüm tehlikesine yol açabilecek bu sorunla ilgili sitem etti. 

 

Samsun Haber Ajansı'na konuşan vatandaşlar, "Elektrikle şaka olmaz. Kaldırım üzerlerinde minyatür şekilde duran elektrik panoları her an sıkıntı doğurabilir. Allah göstermesin. Biz yürümekte bile zorlanıyoruz. Kaldırımlar adım başı bu trafolarla dolu. Yetkililerden yardım bekliyoruz" dedi.

 

"SEL OLURSA FELAKET KAÇINILMAZ OLUR"

Bir dönem Elektrik Mühendisleri Odası Başkanlığı yapan Samsun Çevre Platformu /SAMÇEP) sözcüsü Mehmet Özdağ, "Bu herşeyden önce insan hayatını ilgilendiren bir konu. Bir kere o bölgede vatandaşın geçiş yolları kısıtlanmış durumda. Bu panoların bir de kapakları açık unutulursa, doğabilecek felaketin boyutu tahmin bile edilemez. Yarın bir gün sel felaketi olduğu zaman bu bölge sular altında kalırsa, felaket kaçınılmaz olur. Bunların direkt kaldırılması lazım. En azından ayak altında olmamaları gerekir" diye konuştu.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'daki, kaldırımlar, adım, başı, ölüm, tehlikeleriyle, dolu,
Yorumlar
Haber Yazılımı