Haber Detayı
14 Mart 2020 - Cumartesi 00:24
 
Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 5 kişi müşahede altında
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da toplam 7 kişinin Korona Virüs şüphesi ile kontrol amaçlı olarak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müşahede altına alındığı bildirildi.
Gündem Haberi
Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 5 kişi müşahede altında

Samsun'da toplam 7 kişinin Korona Virüs şüphesi ile kontrol amaçlı olarak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müşahede altına alındığı bildirildi.

 

Edinilen bilgiye göre Umre'den gelen iki kişi ile birlikte 5 kişi, Korona Virüs şüphesi ve alınan tedbirler kapsamında Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müşahade altına alınırken, söz konusu kişilerin karantinaya alınma gibi bir durumlarının söz konusu olmadığı bildirildi. 
 

 

Korona Virüs tedbirleri kapsamında Samsun'da sıkı önlemler alınırken, Çarşamba Havalimanına da yüksek ateşi olan yolcuların tespit edilebilmesi için termal kameralar konulmuştu. Umre'den gelen iki yolcunun bu kapsamda termal kameralar tarafından tespit edildikleri diğer 5 vatandaşın ise durumlarında şüphe olması nedeniyle Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldükleri ve burada gözlem altına alındıkları kaydedildi.  Corona Virüs şüphesi ile Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müşahede altına alınan 7 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu ve gerekli tetkik çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Eğitim, ve, Araştırma, Hastanesi'nde, 5, kişi, müşahede, altında,
Yorumlar
Haber Yazılımı