Haber Detayı
05 Nisan 2020 - Pazar 21:26
 
Samsun Lösam üyeleri sağlık çalışanları için maske dikti
Samsun Haber Ajansı - Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM) üyerleri, tüm dünyanın ortak sorunu olan korona virüs salgınına karşı mücadele eden ve gece gündüz hastalar için mesai yapan sağlık çalışanları için maske dikti
Gündem Haberi
Samsun Lösam üyeleri sağlık çalışanları için maske dikti

LÖSAM derneği, bir yandan Samsun'daki lösemili çocukların tedavileri için çabalarken bir yandan da korona virüs nedeniyle gece gündüz mesai gözetmeksizin çalışan sağlık çalışanlarını da unutmadı.

 

Tüm dünyanın baş belası haline gelen korona virüs nedeniyle, sağlık çalışanları ülke genelinde evlerinin yolunu unuttu. Korona ile en çok savaşan kişiler olarak tarihe imza atan ve bir çok insanın hayatını kurtarmak için omuzlarındaki ağır yükle görev yapan sağlık çalışanlarına, bir destekte LÖSAM'dan geldi. 

 

LÖSAM üyeleri dernek binasını atölyeye çevirdi. Kolları sıvayan üyeler, sağlık çalışanları için binlerce maske dikti. 

 

LÖSAM yönetim kurulu üyesi Sema Danışmaz, "Biz gece gündüz korona virüs ile mücadele eden sağlık çalışanları için bir şeyler yapmaya karar verdik. Onlar için maske diktik. En çok onların ihtiyacı olduğuna inanıyoruz. Hepsi ailesinden uzak evlerinin yolunu unutmuş durumda. Hasta olan insanların imdadına koşarak onların hayatta kalmaları için mücadele veriyorlar. Hepsine sonsuz teşekkür ediyoruz. İyi ki varlar" dedi.

 

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Lösam, üyeleri, sağlık, çalışanları, için, maske, dikti,
Yorumlar
Haber Yazılımı