Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 12:12
 
Samsun'un en ünlü alt geçidinde graffiti sanatı
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da Atatürk Kültür Merkezi ve Büyük Camiyi birbirine bağlayan ve her gün yüzlerce vatandaşın kullandığı alt geçidin duvarları, graffiti sanatıyla şekillendirildi.
Yaşam Haberi
Samsun'un en ünlü alt geçidinde graffiti sanatı

Samsun’un İlkadım ilçesi Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı’nın altından geçen Büyük Cami alt geçidi olarak bilinen geçitte, 'Graffiti tartışması' yaşanıyor.

 

 Kent merkezindeki alt geçit, daha önce burada faaliyet gösteren işletmelerin kapanması ile atıl duruma düşerek madde bağımlılarının mekanı haline gelmişti.  Her gün yüzlerce insanın geçiş yaptığı kent merkezindeki alt geçitte, uzun zamandır hiç bir işletme faaliyet göstermezken, kirliliği ile kentin gündemine gelen al geçitte, belediye kendince aldığı önlemler ile burayı panolarla kapattırdı. 

 

 

Ancak panoların üzerine kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından, graffiti şekilleri çizildi. Tüm dünyada "Sokak sanatı" olarak kabul edilen graffitiyi bazı Samsunlular sadece bir serserilik olarak nitelendirirken, bazıları ise sanat olarak değerlendirdi. 

 

 

Vatandaşlar graffiti çalışmasının alt geçide renk kattığını belirterek, "Daha önce buraya madde bağımlıları ve serseriler yüzünden giremiyorduk. Çok atıl durumdaydı ve geçmeye korkuyorduk. Şimdi gayet güzel olmuş. Kesinlikle bu bir sanattır ve tüm alt geçitlerde olması gerekir" dediler.

 

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'un, en, ünlü, alt, geçidinde, graffiti, sanatı,
Yorumlar
Haber Yazılımı