Haber Detayı
09 Haziran 2019 - Pazar 16:27
 
Samsun'da engelliler kullanılarak dolandırıcılık yapılıyor
Samsun Haber Ajansı - Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, engellilerin üzerinden bazı kişilerin dolandırıcılık eylemlerini sürdürdüğünü söyledi.
Yaşam Haberi
Samsun'da engelliler kullanılarak dolandırıcılık yapılıyor

Samsun Haber (SHA) - Samsun’da engelliler adına broşür dağıtıp para alan satıcılarla ilgili Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesi Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, “Biz dernek olarak elektrik ve suyumuzu zorla öderken bizler adına dergi ve broşür dağıtıp dolandırıcılık yapılması hiç hoş değil” dedi

“VATANDAŞLARDAN PARA TOPLAYIP DOLANDIRICILIK YAPIYORLAR”

Sokakta dergi ve broşür dağıtıp para toplamadıklarını söyleyen Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesi Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, “Biz yıllardır bu konuda açıklama yapıyoruz ama maalesef olumlu bir sonuç alamıyoruz. Biz engelliler olarak Samsun ve ilçelerinde para toplamıyoruz. Bu mümkün değil. Bizleri kullanarak para toplayan kişilere dolandırıcı diyorum. Küçücük çocukları kullanıyorlar. Hasta çocukların tedavisini yaptıracağız diye vatandaşlardan para alıp dolandırıcılık yapıyorlar” diye konuştu.

“İNSANLARIN DUYGULARINI SÖMÜRÜYORLAR”

Özellikle Samsun’un kırsal kesimlerinde dolandırıcıların vatandaşlardan para topladığını belirten Başkan Hakyemezoğlu, “Artık sağlıklı olup engelliymiş gibi dilenen insanlarda para toplamaya başladı. Biz bu konuda çok üzgünüz ve onlardan utanıyoruz. Samsun’daki yetkili kişiler lütfen bu konu ile ilgili çözüm getirsinler. Türkiye genelinde engelliler 3.sınıf vatandaşı olarak görünüyor. Sağlıklı insanlarda bizleri kullanıyorlar. Bu konuda tepkiliyiz. Biz dernek olarak elektrik ve suyumuzu zorla öderken bizler adına broşür dağıtıp dolandırıcılık yapılması hiç hoş değil. Vatandaşlarımız bu tür dolandırıcılara itibar etmesin. Özellikle Samsun’un ilçelerini gezip para toplayan dolandırıcılar, kırsal kesimdeki insanların duygularını sömürüyorlar. Bu konuya bir an evvel el atılması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Türkiye, Sakatlar, Derneği, Samsun, Şube, Başkanı, Hayr
Yorumlar
Haber Yazılımı