Haber Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 13:03
 
TRT'den 19 Mayıs'ta büyük skandal
Samsun Haber Ajansı - TRT Haber ekranlarında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, arka fona “19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı” olarak yazıldı.
Gündem Haberi
TRT'den 19 Mayıs'ta büyük skandal

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda TRT Haber ekranlarında iki kez aynı skandal göz göre göre yaşandı. İlk olarak TRT Haber’de Fuat Kozluklu’nun dün akşam saat 23.00’de sunduğu programda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı karıştırıldı. Kozluk’lunun arka planında kalan dijital panoda "19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı” yazıldı.

 

AYNI HATA İKİ KERE TEKRARLANDI

 

Öte yandan dün akşam yapılan skandal hata bugünde yaşandı. Bu akşam Oya Eren’in sunduğu programda da aynı hatanın yapıldığı ortaya çıktı.

 

 

TRT’DEN AÇIKLAMA: SORUŞTURMA BAŞLATILDI

 

TRT'den 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle hazırlanan programda arka fonda yer alan '19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı' görseline ilişkin açıklama geldi.

 

Hatalı grafiği ekrana yansıtan personel hakkında idari soruşturma başlatıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

"TRT Haber kanalımızda yayınlanan bülten esnasında stüdyo görselinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yerine Cumhuriyet Bayramı ifadesi yer almıştır. Hatalı grafiğin ekrana yansımasına neden olan personel hakkında idari soruşturma başlatılmıştır. Özür diler, kamuoyuna saygı ile duyururuz" ifadeleri yer aldı.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: TRT'den, 19, Mayıs'ta, büyük, skandal, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı