Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 18:39
 
Üniversite ve Havalimanı arasındaki gıda fiyat farkı
Samsun Haber Ajansı - Türkiye'deki devlet üniversitelerin birçoğunda, 4-5 çeşit yemeği piyasanın çok altına öğrencilerine servis edilirken, Havalimanlarında ise bir simit ve bir çay 51 liradan satılıyor.
Yaşam Haberi
Üniversite ve Havalimanı arasındaki gıda fiyat farkı

Özellikle ailesinden uzak şehirlerde okuyan öğrenciler için yemek, büyük bir sorun. Hazır yemek yerine ev yemeği tercih eden öğrencilerin ceplerinden çıkan paralar da hayli fazla oluyor. Ancak yemeklerini üniversite yemekhanelerinde yiyen öğrenciler, bu konuda tasarruf yapabilirler.

 

Twitter'da üniversitelerindeki yemekleri ve ücretlerini paylaşan öğrencilerden biri, Bursa Uludağ Üniversitesi'nin menüsünü sergiledi.

 

 

7 çeşit yemeğin olduğu öğle yemeği, Uludağ Üniversitesi'nde sadece 2.5 TL.

 

Öte yandan üniversitelere kıyasla, Havalimanlarında yolculuk öncesi bir şey yemek isteyenler, oldukça yüksek fiyatlarla karşı karşıya kalıyor.

İstanbul Havalimanı'nda sosisli ve 1 şişe suyun 46 liraya satıldığı ortaya çıktı. Yolcuların tepkiyle karşıladığı fiyatların, daha da zamlanabileceği gündemde.

Kamuoyunda tepkilere neden olan bu fiyatların ardından, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda da gıda fiyatlarının oldukça yüksek olduğu belirlendi.

 

SİMİT 21 LİRA

 

Yolcular tarafından paylaşılan fişlerde; ısıtılmış simitin 21 liraya, açmanın 10 liraya, yeşil çayın ise 20 liraya satıldığı görülüyor.

Sabiha Gökçen'de su içmek isterseniz de işiniz çok zor.

 

 

1 ŞİŞE SU 9 LİRA

 

Küçük bir şişe suya 9 lira vermek zorunda kalıyorsunuz.

 

1 BARDAK KÜÇÜK ÇAY 10 LİRA

 

Uçak beklerken bir bardak çay içmek isterseniz 10 liraya gözden çıkarın.

 

kaynak:ensonhaber.com

Kaynak: Editör: SHA
Etiketler: Üniversite, ve, Havalimanı, arasındaki, gıda, fiyat, farkı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı