Haber Detayı
12 Haziran 2020 - Cuma 12:26
 
Vali Kaymak veda ederken ağlamamak için kendisini zor tuttu
Samsun Haber Ajansı - Samsun Valisi Osman Kaymak, veda etmek için basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Gündem Haberi
Vali Kaymak veda ederken ağlamamak için kendisini zor tuttu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı Valiler Kararnamesinin ardından görevden alınan Samsun Valisi Osman Kaymak, bugün basın mensuplarıyla bir araya gelerek, veda konuşması yaptı. 

 

 

Sevgi Kafede basın mensuplarıyla bir araya gelen Vali Osman Kaymak, duygu dolu anlar yaşadı. Kaymak görevden alınma hüznünü Fuat Saka'nın Çarşamba isimli şarkısını dinlettirerek gösterdi. Veda konuşması öncesi ve sonrasında bu şarkıyı açtırarak katılımcılarla birlikte dinleyen Osman Kaymak duygu dolu anlar yaşadı. Ara ara gözleri dolan Kaymak, ağlamamak için kendisini zor tuttu. 

 

Samsun'da 3 yıl boyunca özveriyle çalıştıkların dile getiren Kaymak, "3 yıl boyunca sahada çalışmalarımızı sürdürdük. Ben iyi çalıştığımıza inanıyorum. Halkın sevgisini kazandık. Onların sorunlarını dinledik. Halkımızla birlikte olmaya gayret ettik. Görevden alındığımız duyulunca sosyal medya üzerinden bir kaç gündür halkın büyük sevgi seliyle karşılaştım. Bana haketmediğim halde Osman baba diyerek sevgilerini gösterdiler. Çok mutlu oldum. O nedenle bu sevgiyi görünce buradan ayrılacak olmam beni üzüyor. Makamlar gelip geçicidir. Memuriyet böyledir. Bu bir bayrak yarışıdır. Ben görevden alındığım için değil, Samsunluların bana olan sevgisini görüp bu şehirden gidecek olmamdan üzülüyorum. Samsun halkını gerçekten ben de çok seviyorum. İnsanların sevgisini kazanmak Allah'ın bir lütfu. Yoksa ben özellikle insanlar beni sevsin diye bir şey yapmadım. İnsanlara bizi sevdiren yüce Allahtır. O nedenle çok şükrediyorum. Açıkçası görevden alınmayı hiç beklemiyordum. Bana da sürpriz oldu. Çünkü çalıştığıma inanıyorum bu şehirde. Ama dediğim gibi bu bir bayrak yarışıdır. Yeni valimize görevinde başarılar dilerim" dedi. 

 

 

 Yolunuz her daim açık olsun sayın Valim... Samsun sizi unutmayacaktır... güle güle #osmanbaba (SAMSUN HABER AJANSI AİLESİ)

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Vali, Kaymak, veda, ederken, ağlamamak, için, kendisini, zor, tuttu,
Yorumlar
Haber Yazılımı