DÜZCE İHA Düzce Müftülü tarafından düzenlenen Yaz Kur’an kursları futbol turnuvasında Çamköy Merkez Cami Yaz Travesti Kuran Kursu ve Beyköy Merkez Camii Yaz Kur’an Kursu ekipleri şampiyon oldu
Müftülük Gençlik Koordinatörlüğü tarafından Yaz Kur’an kurslarına katılan gençlerin manevi fizikî ve ruhsal gelişimlerini sağlamak ve gençlerin güçlerini Ankara Travesti din vazifelilerinin rehberliğinde atmaları emeliyle düzenlenen Yaz Kur’an Kursları Futbol Turnuvası final ve üçüncülük karşılaşmalarının akabinde kupa ve madalya takdim merasimiyle sona erdi
Programın açılış konuşmasını yapan Müftü Osman Aydın istanbul Travesti gençlerin yaz Kur’an kurslarına katılmaları ve bu turnuvada dostça bir formda yarışlarının kıymetli olduğunu ve buradaki kaynaşmanın grup oyuncularımızın katılıyla 6 Ağustos Pazar günü sabah namazı programında Merkez Büyük Camii’nde devam edeceğini vurguladı
Programda kısa bir konuşma yapan Düzce Belediye Lideri Dr Faruk Özlü turnuvaya katılan tüm öğrencileri tebrik etti ve şampiyon olan ekiplere maddi takviye sağlayacağı kelamını verdi
Turnuvaya yaz Kur’an kurslarında tahsil gören 10 12 ve 13 14 yaş olarak iki farklı kategoride 14 kadro ve 200 öğrenci katıldı Dostluk ve kardeşlik havasında geçen turnuvada gençler din vazifelilerinin rehberliğinde hoşça vakit geçirip güçlerini attılar Yapılan final karşılaşmalarıyla sıralama 10 12 yaş kategorisinde şampiyon Çamköy Merkez Camii Yaz Kur’an Kursu grubu ikinci Aşiyan Konutları Camii Yaz Kur’an Kursu kadrosu üçüncü Orhangazi Camii Yaz Kur’an Kursu ekibi dördüncü Zahidül Kevseri Camii Yaz Kur’an Kursu ekibini oldu Bu yaş kategorisinde Toplam 20 gol atan Çamköy Merkez Camii Yaz Kur’an Kursu Öğrencisi Serhat Çelik gol hükümdarı oldu
13 14 Yaş Kategorisinde şampiyon Beyköy Merkez Camii Yaz Kur’an Kursu kadrosu ikinci Tevhid Cami Yaz Kur’an Kursu ekibi üçüncü Çamköy Merkez Camii Yaz Kur’an Kursu kadrosu dördüncü Karaca Camii Yaz Kur’an Kursu ekibi oldu
Bu kategoride Çamköy Merkez Camii Yaz Kur’an Kursu Ekibi öğrencileri Berkcan Çakmak ve Yağız Serbes 14’er gol atarak gol krallığını paylaştılar DÜZCE